Kryolipolýza – neinvazivní liposukce zmrazením

Kryolipolýza – neinvazivní liposukce zmrazením – nová, nejefektivnější metoda na odbourání podkožního tuku a formování postavy.

Co umí a dokáže kryolipolýza

  • odstraní geneticky dané tukové polštáře (tukové buňky) v určitých partiích těla (úzký pas a široké boky, velké hýždě a břicho, silná stehna a paže), pomůže dosáhnout větší souměrnosti postavy

  • destrukce až 50 % tukových buněk v ošetřovaných partiích, podkožní tuková řasa se tím zmenší až o polovinu
  • razantní úbytek metabolicky aktivní tukové tkáně v břišních partiích sníží riziko rozvoje metabolického syndromu X (riziko hypertenze, infarktu myokardu, cévní mozkové příhody a cukrovky)
  • formuje postavu rychle, bezbolestně, bez zdravotních rizik
  • nechirurgická, neinvazivní metoda, pohodlná aplikace
  • výsledek srovnatelný s invazivní liposukcí
  • klinicky ověřená certifikace FDA

 

Kontakt         Ceník

 

Jak kryolipolýza funguje?

Metoda je založena na řízeném ochlazování tukových buněk vedoucím ke krystalizaci lipidů. Díky tomu se nastartuje proces odumření tukových buněk, které jsou po zániku z těla odstraněny prostřednictvím lymfatického systému.

Tento nový přístup odstranění tukové tkáně je bezpečný, trvalý a bez vedlejších účinků. Zmrazení působí pouze na tukové buňky, nikoliv na kůži, cévy, nervy a vnitřní orgány. Důvodem je, že tukové buňky jsou daleko více citlivé na účinek chladu, protože obsahují nenasycené mastné kyseliny.

Aplikace je pohodlná, nebolestivá, trvá maximálně hodinu. Klient necítí žádnou bolest, pouze na počátku mírný tlak nebo chlad.

Ošetření probíhá tak, že je na kůži umístěna speciální koncovka, která kombinuje vakuové sání a selektivní kryoterapii. Dojde ke vtažení záhybu kůže s tukovou tkání do aplikátoru a následně k řízenému odebírání tepla ze vtažené tkáně.

LipoCryo lze aplikovat na každou část těla, kde je vytvořen tukový polštářek, který je možné vtáhnout do jedné ze dvou velikostí aplikátoru.

Ošetření nevyžaduje žádnou rekonvalescenci, klient se může ihned vrátit k obvyklému způsobu života.

Pro koho je kryolipolýza vhodná?

Metoda je vhodná k lokálnímu ošetření problémových partií (břicha, vnitřní části paží, boků, vnitřních či vnějších částí stehen), nikoliv k plošnému ošetření celého těla. Je určena pro jedince s maximální nadváhou do 15 kg, nikoliv pro vyloženě obézní osoby. Efekt redukce tukové vrstvy je trvalý, klient si musí pouze uchovávat svoji váhu (viz odkaz na našich stránkách - “Jak správně hubnout”). Metoda si neklade požadavky na užívání léků nebo na cvičení.

Aplikace LipoCryo názorně

Před aplikací: Oblast nadměrné tukové tkáně v podkoží.

 

Během aplikace: Působení řízené kryolipolýzy po definovanou dobu.

 

Po aplikaci:

1 týden: Vyvinutí intenzivní lobulární panikulitidy (degenerativní změna podkožního tuku).

 

15 dní: Maximální zánětlivý proces se objeví v rozmezí přibližně 15-30 dní po aplikaci, kdy jsou adipocyty obklopeny lymfocyty, histiocyty a dalšími monomolekulárními buňkami. V těto době již adipocyty začaly proces svěho progresivního zmenšování.

 

15 až 30 dní: Zánětlivý proces ustoupuje fagocytóze. Eliminace poškozených a odumřelých tukových buněk z těla.

 

Výsledek aplikace: zmenšení podkožní vrstvy tuku.

Jaké jsou výsledky kryolipolýzy a kdy se dostaví?

V souvislosti s ošetřením problémových partií dojde k odstranění 25-50 % tukových buněk. Po zmenšení počtu adipocytů (tukových buněk) dochází k remodelaci tukové tkáně. Zbylé buňky se shlukují k sobě, vytlačují prázdná místa a dochází k zmenšení tukové vrstvy. Rozpadající se buňky vyvolají aseptický zánět s úklidovou reakcí, kdy jsou jejich zbytky pohlceny lymfocytární tkání a vyplaveny do lymfatických cest.

Klinické studie dokazují, že nedochází ke zvýšení hladiny cholesterolu ani lipidů v séru.

Přibližně 40 % výsledného efektu bude viditelných za 2 týdny, plný efekt se dostavuje za 6 týdnů. Po této době se klient rozhoduje o další aplikaci v dané oblasti nebo případně v oblasti jiné. Při jedné aplikaci lze ošetřit maximálně dvě oblasti.

Tyto výsledky jsou z lékařského hlediska vynikající, srovnatelné s invazivní liposukcí, avšak s nespornými výhodami – metoda je bezbolestná, nechirurgická, neinvazivní, má nulovou rekonvalescenci.